הפסים היפים באירופה

הכבשים היפים ביותר באירופה

גרוס גלוקנר, אוסטריה

כביש גרוסגלוקנר האלפיני משתרע על 28 קילומטרים עם 36 פניות ומגיע לגובה של 2504 מטרים מעל פני הים. אבן הדרך הראשונה של הכביש היא למעשה במרכז העיר ברוק והכביש הוא רחב ומתוחזק, השיפועים רדודים יחסית.

 

טרנספרגרשן, רומניה

הטרנספרגרשן הוא בהחלט כביש ארוך באופן יוצא דופן, בדיוק כמו השם שלו. הכביש המפותל נבחר על ידי מגזין טופ-גיר הבריטי לכביש היפה ביותר באירופה. לדעתנו הוא אחד משלושת היפים ביותר.

הדרך הטובה ביותר בעולם: "נוף נהדר, דרך נהדרת! הפיתולים הם פשוט נפלא! אגם וידארו וסכר מדהים ההנדסה והיופי שלי. מפל באליה הוא גם יפה מאוד ופראי!"
ג'רמי קלרקסון
Top Gear

קול דה טוריני, מונקו

קול דה טוריני הוא הכביש היפה ביותר באירופה, בוודאות. נמצא צפונית למונקו ומפותל באופן יוצא דופן. כמות הפניות הסיבובים היא מסובכת מידי בשביל לספור. 

וזה לא הכל, אם כבר הגענו למונקו אז כמובן שיש פה עוד המון חוויות….

רוט נפוליאון, צרפת

הכביש המפותך ביותר בצרפת, הוא גם הפס הארוך ביותר באירופה, מתחיל בגרנובלה, דרומית לג'נבה, ומסתיים ברביירה הצרפתית. ונקרא כך שנפוליאון חצה את הכביש בשנת 1815.

TF1 טנריף

זהו הכביש המהר של טנריף, המקיף את האי הוולקני, למעשה הוא הכביש הראשי המחבר בין הצפון והדרום, אבל מה שבאמת חשוב בכביש הזה הוא היופי עוצר הנשימה שלו, שצולם לסרט 'מהיר ועצבני 6'  כבר ב-2013.

סטלביו, שוויץ

סטלביו הוא אחד הכבישים היפים באירופה, נקרא ועל שמו נקראת הרכב SUV החדש של אלפא רומיאו. הסטלביו יושבת על התפר בין שוויץ לאיטליה ועובר בדיוק על קו הגבול. 

סטלביו בהחלט נחשב לאחד הפסים היפים ביותר באירופה.