הכירו את הפורשה 992 החדשה

סקירה כללית

פורשה 911 זהו דגם שגילה חוסן מדהים לאופנות של יותר מחמישה עשורים שחלפו. המראה, הדינמיקה ועצם המטרה היו יציבים ועם זאת מסתגלים. עכשיו הגיע הזמן לשלב הבא,
אבל באותו כיוון.

911 חדשות נולדו שמונה פעמים – רק שמונה – מאז 1963. לפעמים הקפיצות הדוריות האלה גדולות, אך לא תמיד מחדשות בצורה קיצונית, למשל ה- 992, הוא מעבר די בינוני מ- 991.

כל הגוף הוא, לכל דבר ועניין, חדש. לפני כן, הקליפה והעור היו מפלדת שני שלישים. עכשיו זה רק שליש, והשאר אלומיניום בצורות גיליון, שחול ויציקה. מבחוץ כל לוח מתכת משתנה. הגוף רחב יותר ומעוצב יותר, אך עדיין בצורה ה 911 העדינה והבוטה.

קו החיתוך של מכסה המנוע וקווי המתאר שלו חוזרים לסדרת ה- G משנת 1974. הקליגרפיה על הזנב ועיצובו של הדלפק הכניסה האנלוגי לחלוטין מהנהנים אל 901. רוחה של המכונית ההיא שוכנת כאן, כך אנחנו מרגישים לפחות.

וכן, זה כן שוכן כאן. ה- 911 החדשה, כמו כל 911, אינה דיווה. זו רק מכונית, טוב אולי קצת מעבר ל"רק מכונית". אז ה- 992 עושה את כל הדברים הדומים למכונית: המגף, המושבים האחוריים הנושאים את הילד, תא הנוסעים המעשי, הנוף הזגוגי החוצה. הכל פשוט … עובד. יש בה נימוסים יומיומיים ובו זמנית את היכולת להחליק בתנועה או לבלוע כבישים מהירים.

המכונית החדשה, שהושקה עד ל- Carrera S ו- 4S, רחבה באופן משמעותי מה- 991. חבל כי הקומפקטיות הייתה חלק ממה שהפך את ה-911 לנוחה, בין אם בעיר ובין אם בדהירה בכביש המהיר. אבל אתה יכול להבין למה זה קרה, רחב יותר פירושו אחיזה טובה יותר, ומרחב לצמיגים רחבים וקוטר גדול יותר – החישוקים האחוריים הם 21 אינץ'. ה- 911 נצמדת עכשיו לכביש כמו מכונית-על לכל דבר.

הפנים כמעט לגמרי חדש. זה עשוי להכיל כמה זיכרונות חזותיים של הדורות הקודמים, אבל כיאה לקידמה הטכנולוגית הממשקים כוללים מסכים הניתנים להגדרה מחדש, ושלל אפשרויות חדשניות לנהג המאושר שינהג בה.

ל- S ו- 4S יש כיום 30 סוסים יותר מבעבר, 450 כ"ס, וזמנים לא רעים של 0-100 קמ"ש מעידות על השפעתו לטובה של הטורבו.

המנוע, טורבו בנפח 3.0 ליטר, הוא בעצם זהה שנעשתה מחדש לקראת הגעת הטורבו לחיים של 991 היוצאת. אבל יש לו דחיסה גבוהה יותר, הזרקה חכמה ומערכות אינדוקציה ופליטה חדשות לחלוטין. טורבואים ומצננים intercool חדשים וגדולים יותר, וכולם ממוקמים בצורה טובה יותר לתגובה חדה יותר. גם הפליטה מקבלת פילטרים חלקיקים.

תיבת ההילוכים PDK חדשה לחלוטין ומגדירה מחדש את המהירות ביצועים של תיבות ההילוכים. זה מהיר יותר מהכל, אבל בעיקר מדובר בחיסכון בדלק ביעילות. 


בשלדה אנו מוצאים עקרונות דומים כבעבר אך שדרוגים משתלמים. הם כוללים היגוי בעל הילוכים גבוהים יותר (עם היגוי אופציונלי של ארבעה גלגלים כמקודם) ובלמים טובים יותר, המותאמים לתקן עם טווח פעולה רחב יותר מ- 991.

המנוע של 992 הוא כמובן הרבה יותר מאשר הנעה. המיקום שלה משפיע די טוב על כל היבט אחר של תמונת הנהיגה.הצלילים שלה לא ישאירו אתכם אדישים. הקצה העליון של 7,500 סל"ד מוציא צליל מופרך להפליא בזכות הטורבו, מה שגורם לרכב להישמע כמו סימפוניה אדירה של גרגורי מנוע בשילוב עם שריקות, חוויה מדהימה לכל חולה רכב.

ישנם חסידי בית הספר הישן 911 שפחות מתחברים לטכנולוגיות שמלוות את חווית הנהיגה ב992 החדשה כי כן יש פה התערבות מצד הרכב בשליטה של הנהג עליו, ומי שגדל על הדורות הישנים עלול אולי פחות להתחבר.

צבא טכנולוגיה בן שבע מדינות מתייצב לצדך בכל עיקול אבל לדעתנו זה מרגיש טבעי. ההיגוי מהיר יותר ממה שהיה, אך לא מהיר מתעוות, ולפעמים אם הפינה הדוקה, ההיגוי של הסרן האחורי פשוט מביא אותו בשקיקה יותר סביב הקשת. כך כל הזמן התחושות זורמות ומעקצצות.